مراسم تاریخ کرمان والدین اطلاعیه اجرای طرح

مراسم: تاریخ کرمان والدین اطلاعیه اجرای طرح ژیمناستیک استعدادیابی ژیمناستیک اجرای طرح

گت بلاگز خراسان رضوی سخنان امام خمینی (ره) باید شاخصه فعالیت مسئولان نظام باشد

تولیت مسجد مقدس جمکران در گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) گفت: سخنان امام راحل باید شاخصه فعالیت و واکنش‌ها مسئولان نظام و مردم باشد.

سخنان امام خمینی (ره) باید شاخصه فعالیت مسئولان نظام باشد

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازمشهد، مراسم گرامیداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در حرم مطهر امام رضا (ع) با حضور آیت الله علم الهدی؛ نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی و جمع کثیری از زائران و مجاوران و مسئولان برگزار شد.
در این خاص برنامه بعد از قرائت قرآن کریم و مدیحه سرایی، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان؛ تولیت مسجد مقدس جمکران به ایراد صحبت پرداخت و با اشاره به آیه قرآن کریم که می فرماید: «نزدیک ترین افراد به حضرت ابراهیم (ص) کسانی هستند که از ایشان تبعیت می کنند گفت: طبق این آیه به این مفهوم می توان دست یافت که نزدیکترین افراد به امام وقت (عج) کسانی هستند که از ایشان تبعیت می کنند و این یک قانون کلی در قرآن به شمار می رود.

عبارات مهم : ایران
وی با اشاره به اینکه نسبت سببی، شاخصه نزدیک بودن با امام نمی شود، ادامه داد: تبعیت از امام (ع) آنقدر مهم است که اگر کسی از آن مخالفت کند حتی اگر از اقوام امام هم باشد، به او نزدیک نخواهد بود.

این استاد حوزه افزود: خیلی از افراد در ابتدای انقلاب، همراه و یاور امام راحل بودند،، ولی در طول وقت رنگ باخته و از همراهی انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران دست برداشته و به خاطر تکبر و غرور، در مسیر مخالف خط امام خمینی (ره) گام نهادند.
تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه اکنون خیلی ها مدعی راه امام راحل هستند، تصریح کرد: در مسیر انقلاب اسلامی، باید امام خمینی (ره) را شاخصه واکنش‌ها خود قرار دهیم، لیکن امام (ره) در تمام مسیر زندگانی خویش، اهل عبودیت و ولایتمداری بودند و پیوسته در برابر ظلم و استکبار می ایستادند.
حجت الاسلام رحیمیان برائت از کفار و مستکبران را شاخصه مهم امام خمینی (ره) معرفی و ابراز کرد: امام راحل در سخنان خود به صورت مستقیم از بعضی جریان ها سیاسی اعلام بیزاری کرد و آن ها را ظالم و منافق برشمرد، حال کسانی که اکنون از آن ها حمایت می کنند، یقینا از مسیر امام راحل خارج شده است اند.
وی افزود: امام خمینی (ره) به دنبال کشورگشایی نبود، بلکه جهت اسلام و بیداری اسلام در دنیا انقلاب کرد، ایشان خطاب به همه مسئولان عرضه داشتند: «من بار دیگر از مسئولان بالای نظام جمهوری اسلامی می‏خواهم که از هیچ ‏کس و از هیچ ‏چیز جز خدای بزرگ نترسند و کمر ها را ببندند و دست از مبارزه و جهاد علیه فساد و فحشای سرمایه‏ داری غرب و پوچی و تجاوز کمونیست برندارند که ما هنوز در قدم های اول مبارزۀ جهانی خود علیه غرب و شرقیم.»
این استاد حوزه تصریح کرد: امام در ادامه به مسئولان و همه ملت کشور عزیزمان ایران عنوان کردند که «من باز می گویم همۀ مسئولان نظام و مردم کشور عزیزمان ایران باید بدانند که غرب و شرق تا شما را از هویت اسلامی‏تان ـ. به خیال خام خودشان ـ. بیرون نبرند، آرام نخواهند نشست. نه از ارتباط با متجاوزان خشنود شوید و نه از قطع ارتباط با آنان رنجور، هر لحظه با بصیرت و با چشمانی باز به دشمن های خیره شوید و آنان را آرام نگذارید که اگر آرام گذارید، لحظه‏ای آرامتان نمی‏ گذارند.»
انتهای پیام//ف.ج

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | انقلاب | مسئولان | امام خمینی | امام خمینی | حرم امام رضا | مشهدمقدس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog