مراسم تاریخ کرمان والدین اطلاعیه اجرای طرح

مراسم: تاریخ کرمان والدین اطلاعیه اجرای طرح ژیمناستیک استعدادیابی ژیمناستیک اجرای طرح

گت بلاگز اخبار گوناگون چیزهای غیرقابل تصوری که در گذشته عادی بودند

همه ما موافقیم که روش زندگی طی سال‌ها به نحو شگفت آوری عوض کردن کرده هست. پیشرفت‌های چشمگیر تکنولوژی و درک ما از جسم و ذهن انسان منجر به برداشتن گام‌های بزرگی د

چیزهای غیرقابل تصوری که در گذشته عادی بودند

چیزهای غیرقابل تصوری که در گذشته عادی بودند

عبارات مهم : اعدام

همه ما موافقیم که روش زندگی طی سال ها به نحو شگفت آوری عوض کردن کرده هست. پیشرفت های چشمگیر تکنولوژی و درک ما از جسم و ذهن انسان منجر به برداشتن گام های بزرگی در دنیای مدرن شده است است.

به گزارش برترین ها، همه ما موافقیم که روش زندگی طی سال ها به نحو شگفت آوری عوض کردن کرده هست. پیشرفت های چشمگیر تکنولوژی و درک ما از جسم و ذهن انسان منجر به برداشتن گام های بزرگی در دنیای مدرن شده است هست. بی شک اجداد باستانی ما از دستاوردهای امروزی ما حیرت زده خواهند شد. ما توانسته ایم به ماه سفر کنیم، ماهواره ها را به فضا بفرستیم، روی سیاره های دور فرود بیاییم و ایستگاه فضایی بین المللی را راه اندازی کنیم. جامعه پزشکی نیز به موفقیت هایی دست یافته که زمانی غیرممکن به نظر می رسید مثل درمان و کنترل بیماری ها، عمل های پیوند پیچیده و توسعه داروهایی که بیماری را درمان می کنند تا به کیفیت بهتری در زندگی دست یابیم. چیزهایی هم هستند که جهت اجدادمان عادی به نظر می رسیدند، ولی تصورشان جهت ما مسئله هست. بعضی از آن ها را در این مطلب مشاهده می کنید:

مصرف موادمخدر به صورت قانونی
گفته می شود در جنگ داخلی آمریکا حدود ۴۰۰ هزار نفر معتاد به انواع مواد مخدر بودند. جهت ما عجیب به نظر می رسد ولی آن ها اعتقاد بودند که تا زمانی که موادمخدر مستقیما به رگ تزریق نشود باعث اعتیاد نمی شود، لیکن به معده نمی رسد؛ و بسیاری از این مواد عوض کردن دهنده خلق و خو با یا بدون تجویز دکتر در دسترس بودند.

از آنجا که زنان جنس ضعیف تر پنداشته می شدند، این مواد مخدر جهت طیف وسیعی از ناراحتی های آن ها تجویز می شد و جای تعجب نیست که زنان سه برابر زیاد از مردان معتاد می شدند. عجیب ترین بیماری های زنان که این دارو ها برایشان تجویز می شد خستگی جنسی، ترک پستان، افسردگی، هیستری و تهوع بارداری بودند. هم چنین تزریق کوکائین به زنان جهت سرزنده و پرحرف تر کردن آن ها مرسوم بود.

جراحی به وسیله آرایشگر محله
در گذشته اگر نیاز بود موهایتان را کوتاه و انگشت مزاحمتان را قطع کنید، جای نگرانی نبود، همه این ها را آرایشگر محله برایتان انجام می داد. اگر یک کاسه خون تازه کنار پنجره یا یک ستوان راه راه سفید و قرمز جلوی در می دیدید می توانستید مطمئن شوید که درست آمده اید. قرمز روی این تیر به معنای خون و سفید به معنای باند است.

درمان های پزشکی در قدیم بسیار وحشتناک بودند. حجامت و زالو انداختن یکی از خدمات پرطرفداری بود که آرایشگر ها ارائه می دادند. متاسفانه این به اصطلاح جراحان نمی دانستند که چه زمانی کارشان را متوقف کنند، بنابراین گاهی بیماران بیش از حد خون خود را از دست می دادند. سوراخ کردن جمجمه هم نسبتا مرسوم بود. این کار جهت درمان بیماری هایی مثل سردرد، آبسه، زوال عقل، بیماری های روانی و زخم های سر انجام می شد. این عمل جهت دور کردن ارواح شیطانی نیز انجام می شد. بدتر از همه، احتمال اینکه وسط این اعمال جراحی بیدار شوید خیلی زیاد بود و هیچ بیهوشی در کار نبود؛ و آخرین مورد اینکه قطع عضو هم به وسیله همین آرایشگر انجام می شد. واقعا مورد نیاز است زیاد بگوییم؟ در آن روزها، علل بیماری و شیوع آن ناشناخته بود و عجیب نبود که به شیاطین، ستارگان، گناهان، جادوگران و حتی بوهای بد نسبت داده شوند.

چیزهای غیرقابل تصوری که در گذشته عادی بودند

مجازات اعدام به عنوان سرگرمی
در قرون وسطی، اعدام در برابر جمعیت زیادی از تماشاچیان انجام می شد تا به آنها نشان دهند که جرایم قابل چشم پوشی نیستند. در تعطیلات عمومی جمعیت بیشتری حضور داشتند و جو هیجان انگیزتری هم راه می افتاد. دار زدن یکی از مرسوم ترین روش های اعدام بود، به طوری که زیاد شهر ها و دِه ها چوبه های دار دائمی در مرکز شهر داشتند. معمولا هنگامی که اعدام انجام می شد جسد او را فورا برمی داشتند، ولی گاهی اوقات می گذاشتند آنقدر روی چوبه دار بماند تا به شکل خاک تجزیه شود. سر زدن یکی دیگر از شکل های اعدام به خصوص جهت اشراف و نجیب زادگان بود. اگر خوش شانس بودید جلاد این کار را همان بار اول انجام می داد. اگر شمشیر یا تبر او کند او بود یا خودش بی دقت بود، چندین بار این کار را تکرار می کرد تا به نتیجه برسد. گاهی سر ها را روی چوبه می آویختند و نمایش می دادند تا نظم و قانون را به مردم یادآوری کنند.

سرقت مرده ها به بهانه علم
مراسم تشییع جنازه جهت احترام به عزیزانی که در گذشته اند، مدت هاست که به عنوان یک سنت انجام می شود. ما سوگواری می کنیم، خاطراتمان را تعریف می کنیم و سپس جهت رسیدن به یک آرامش ابدی دفنشان می کنیم. متاسفانه در دوران رنسانس ممکن بود بعضی از افراد متوفی در آرامش نباشند.

با پیشرفت علم و پزشکی مشخص شد که دانش آناتومی بدن انسان جهت بشر بسیار بافایده خواهد بود. به خاطر کنجکاوی که راجع به محل قرارگیری و عملکرد اندام های بدن وجود داشت، خیلی سریع مسئله کمبود جسد پیش آمد. ابتدا، منبع مهم کالبدشکافان، اجساد کسانی بود که اعدام می شدند. ولی هنگامی که تقاضا اوج رفت، سارقان جسد پدید آمدند. آن ها در تاریکی شب بعد از دفن، اجساد را از قبرهایشان بیرون می کشیدند و به کالبدشناسان می فروختند تا آن ها را تشریح کنند. هنگامی که آن ها نمی توانستند از بعد این تقاضا برآیند، دانشجویان پزشکی خودشان دست به کار می شدند. حتی بعضی از آن ها دستگیر و محاکمه می شدند.

همه ما موافقیم که روش زندگی طی سال‌ها به نحو شگفت آوری عوض کردن کرده هست. پیشرفت‌های چشمگیر تکنولوژی و درک ما از جسم و ذهن انسان منجر به برداشتن گام‌های بزرگی د

به چالش کشیدن کسی جهت دوئل
دستکش ها را پرت می کند و فرد برابر خود را جهت دوئل به چالش می کشد. فردی که به چالش دعوت می شد نیز با برداشتن دستکش موافقت خود را اعلام می کرد. همه کاری که باید انجام می شد تعیین زمان، مکان و سلاح بود. اوایل آن ها نوعی شمشیر گزینش می کردند سپس شمشیر دو دم و بعد ها تپانچه محبوب شد.

دوئل یکی از روش های محبوبی بود که مردان قرن ها جهت دفاع از افتخار و شهرت خود از آن استفاده می کردند. این دوئل ها سر چیزهای مسخره و بی اهمیتی به وجود می آمد. قوانین سختگیرانه ای جهت جلوگیری از فوت شرکت کنندگان وجود داشت، ولی هر لحظه کارآمد نبود. در وقت های قدیم، قضات به دو نفر دستور می دادند در یک دوئل قضایی یا محاکمه به وسیله نبرد شرکت کنند تا اختلافات خود را حل و فصل کنند.

سفرهای خطرناک بسیار آهسته
در قرون وسطا رسیدن از یک نقطه به نقطه دیگر کار چالش برانگیزی بود. تصور مشکلاتی که آن ها در هنگام سفر با آن مواجه می شدند سخت هست. در جوامع مدرن، گزینه های زیادی جهت سفر در دسترس ماست، ولی در آن روز ها گزینش افراد محدود بود. یکی از گزینش ها سفر پیاده بود که با این روش می توانستید ۲۴ تا ۴۰ کیلومتر در روز حرکت کنید. گزینه دیگر سفر با اسب بود که کمی بهتر بود و می توانستید ۳۲ تا ۴۸ کیلومتر در روز بپیمایید. سفر دریایی هم در صورت امکان ۱۲۰ تا ۲۰۰ کیلومتر در روز شما را جابجا می کرد.

طول سفر تنها مسئله نبود. اگر مسافرخانه یا مکان امن دیگری جهت استراحت در شب وجود نداشت، مسافران مجبور می شدند بیرون بخوابند. غذا و نوشیدنی تمام یا فاسد می شد، حوادث و امراض در کمین بودند و نگرانی دزدی و … هر لحظه وجود داشت. سفر دریایی هم خطرات خودش را داشت. بسیاری از قایق های چوبی نمی توانستند در برابر طوفاهای خطرناک مقاومت کنند.

چیزهای غیرقابل تصوری که در گذشته عادی بودند

همه به بهانه زیبایی
مفهوم مد و قشنگی با گذشت وقت به تدریج عوض کردن می کند. در اواسط دهه ۱۴۰۰، معیار قشنگی زنان پیشانی بلند و برجسته و پوست سفید شیری بود. جهت دستیابی به چنین ظاهری، آن ها موهای بالای پیشانی خود را می کندند تا بلندتر به نظر برسد. اگر چیدن مو ها جواب نمی داد با یک سنگ زبر پیشانی را می ساییدند یا با استفاده از مواد شیمیایی مو ها را می سوزاندند. هم چنین مژه ها و زیاد ابروهای خود را هم می کندند. فقط زنان روستایی پوست تیره داشتند، بنابراین زنان ثروتمند هرکاری می کردند تا پوستشان سفید و رنگ پریده شود. لوازم آرایشی ساخته شده است از جیوه، نقره یا زرده تخم مرغ بر روی پوستشان استفاده می کردند. بعضی دیگر هم از آرد سفید، گچ یا پودر سرب سفید در ترکیب با روغن زیتون استفاده می کردند. جهت اینکه لوازم آرایشی بادوام تر شود یک لایه نازک سفیده تخم مرغ روی پوست می مالیدند.

حمام کردن یا حمام نکردن
در قرون وسطی نسبت به دوران رنسانس مردم میل به بیشتری به استحمام داشتند. ولی در آن زمان، پزشکان به دلایل عجیبی اعتقاد داشتند که استحمام با آب شما را زیاد در معرض مبتلا شدن به امراض قرار می دهد. هم چنین بعضی تصور می کردند که باز شدن منافذ در حمام باعث می شود نیروهای حیاتی از بدن فرد فرار کند.

البته مردم در دوران رنسانس، به خصوص در میان طبقه اشرافی، هنوز هم می درخواست کردند تمیز و آراسته باشند. بعضی از آن ها از تشت های آب در منزل استفاده می کردند و دست و صورتشان را در طول روز تمیز می کردند. بعضی لباس های خود را غرق عطر می کردند و بعضی حوله های معطر را روی صورت و بدنشان می مالیدند؛ و به نظر می رسد کلید پاکیزگی عوض کردن مداوم لباس های زیر بود.

همه ما موافقیم که روش زندگی طی سال‌ها به نحو شگفت آوری عوض کردن کرده هست. پیشرفت‌های چشمگیر تکنولوژی و درک ما از جسم و ذهن انسان منجر به برداشتن گام‌های بزرگی د

زایمان خطرناک و کشنده
بزرگترین وظیفه یک زن متاهل در دوران رنسانس تولید فرزند بود. اگرچه زنان بسیاری حین وضع حمل جان خود را از دست می دادند و قیمت فوت و میر نوزادان هم اوج بود، او باید بار ها و بار ها در طول عمرش باردار می شد. همان طور که تصور می کنید، وضع حمل یکی از دلایل فوت زنان جوان بود. چیز عجیبی نبود که یک زن ۸ تا ۱۲ بار در عمرش وضع حمل کند. حتی بعضی مواقع این عدد به ۲۰ بار یا زیاد هم می رسید. این وضع حمل های متعدد موجب پرسشها زیاد یا حتی فوت می شد. ماماهایی که در این وضع حمل ها کمک می کردند از زنان نسل قبل از خود آموزش دیده بودند. آن ها همه کار می توانستند انجام دهند، از به دنیا آوردن فرزند های عادی تا خارج کردن نوزادان مرده از بدن زنان و حتی سزارین مادران مرده جهت به دنیا آوردن نوزادشان.

چیزهای غیرقابل تصوری که در گذشته عادی بودند

واژه های کلیدی: اعدام | بیماری | آرایشگر | استفاده | اخبار گوناگون

چیزهای غیرقابل تصوری که در گذشته عادی بودند

چیزهای غیرقابل تصوری که در گذشته عادی بودند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog