مراسم تاریخ کرمان والدین اطلاعیه اجرای طرح

مراسم: تاریخ کرمان والدین اطلاعیه اجرای طرح ژیمناستیک استعدادیابی ژیمناستیک اجرای طرح

گت بلاگز اخبار اجتماعی پرونده‌های فساد را قبلا هشدار داده بودیم

عضو سابق شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به ورود دادستانی به عنوان استعفای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: اگر دادستانی سلیقه خودش را به نهاد

پرونده‌های فساد را قبلا هشدار داده بودیم

پرونده های فساد را قبلا هشدار داده بودیم

عبارات مهم : شهردار

عضو سابق شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به ورود دادستانی به عنوان استعفای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: اگر دادستانی سلیقه خودش را به نهادی که پایگاه مردمی دارد و اعضای آن مردم منتخب یک شهر هستند اعمال کند، نادرست هست. دادستانی نباید کارها اعضای شورای شهر را زیر پرسش ببرد مگر اینکه موارد غیر قانونی وجود داشته باشد که دادستانی می تواند او را به دادگاه ببرد و محکوم کند ولی با داد و بیداد راه به جایی نمی بریم.

محمدمهدی تندگویان در گفتگو با ایسنا، با انتقاد از نبود وحدت رویه در بین اعضای شورای شهر، افزود: به عنوان یک شهروند برایم خوشایند نیست که شورایی داشته باشم که جهت مدت ۷ ماه یک شهردار را گزینش کرده باشد، این درحالیست که حتی بعد از استعفای شهردار باز هم به جای گزینش جایگزین وی، عنوان گزینش سرپرست در شورا مطرح شده است و در این باره در شورا بحث می شود. این نشان می دهد در شورایی که همه از یک گروه و جناح هستند، هنوز هیچگونه وحدت رویه و کار تحقیقاتی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه یعنی شورای پنجم باید این استعداد را می داشت که با گزینش مجدد شهردار اجازه ندهد کار به گزینش سرپرست برسد، اظهار کرد: این توصیه به آن معناست که باید در شورای شهر آنقدر گزینه داشته باشیم که همان روزی که آقای نجفی استعفا می دهد، کس دیگری را به عنوان شهردار معرفی کنیم. اعضا شورای شهر پنجم همه از یک جناح و یک گروه هستند. به هر حال از دو ماه قبل عنوان رفتن آقای نجفی مطرح بود، آیا اعضای شورا نمی توانستند حداقل با ۵ گزینه صحبت کنند و با یک نفر به جمع بندی برسند و به محض اینکه آقای نجفی رفت، شهردار را معرفی کنند؟ در این حالت دیگر نیازی به گزینش سرپرست نبود.

پرونده‌های فساد را قبلا هشدار داده بودیم

این عضو سابق شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه تصریح کرد: زمانی هم است که بحث در شورا بین اصلاح طلبان و اصولگرایان است و بین آنها درگیری وجود دارد. در این شرایط می گویند تا این درگیری برطرف نشود سرپرست گزینش می کنیم. در این شرایط گزینش سرپرست معقول است و منِ شهروند هم می پذیرم ولی هنگامی که در شهر، شورایی یک دست داریم باید همان روز شهردار گزینش شود.

تندگویان با بیان اینکه اعضای شورای شهر باید گزینه هایی را می آوردند و از آنها برنامه می گرفتند تا این اتفاق جهت اداره شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نیافتد، ادامه داد: این ظرفیت وجود داشت تا در نبود، نجفی، یک قائم مقام قدرتمند را گزینش کرد و حتی شهردار می توانست در دوره درمان بیماری اش مرخصی بگیرد. این قائم مقام قدرتمند می توانست تا وقت برگشت شهردار، شهر را به مدت یکی دو ماه اداره کند. هرچند که این بیماری، بیماری آنچنان خاصی نیست که ایشان نتواند به سر کار بیایند ولی بعد این مدت هم می توانستند با آرامش به کار برگردند.

عضو سابق شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به ورود دادستانی به عنوان استعفای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: اگر دادستانی سلیقه خودش را به نهاد

این عضو سابق شورای شهر در مورد ورود دادستانی عنوان استعفای شهردار نیز گفت: هنگامی که موضوعی به شکل مشروع شکل می گیرد نباید نهادهایی پیدا شوند که نامشروع با آن عنوان برخورد کنند. اگر ورود دادستانی به این مشروع است اشکالی ندارد ولی اگر دادستانی سلیقه خودش را به نهادی که پایگاه مردمی دارد و اعضای آن مردم منتخب یک شهر هستند؛ اعمال کند، نادرست هست. دادستانی نباید کارها اعضای شورای شهر را زیر پرسش ببرد مگر اینکه موارد غیر قانونی وجود داشته باشد که دادستانی می تواند او را به دادگاه ببرد و محکوم کند ولی با داد و بیداد راه به جایی نمی بریم.

وی در ادامه تصریح کرد: حرف من با دادستانی این است که اگر دید کسی واقعا متخلف است او را ببرد، محکوم کند و با او برخورد کند. ولی اینکه دادستانی جهت شورا شاخ و شانه بکشد و برعکس چه دردی از مردم شهر دوا می کند؟ جز اینکه یک جو روانی به وجود می آورد. مگر ما در شورای پنجم املاک نجومی را مطرح نکردیم؟ خب دادستانی پاسخگو باشد که این پرونده چه شد و به کجا رسید؟ اگر ما دروغ گفتیم ما را محکوم کند ولی اگر کسی متخلف است او را محکوم کند.

تندگویان با بیان اینکه پرونده هایی که نجفی راجع به فساد شهری از آنها صحبت می کرد تمام آن مواردی است که ما آنها را در شورای پنجم مطرح کردیم، اظهار کرد: عنوان این است که باید پرونده های فساد را قبل از اینکه در صحن شورا بگویید، در قوه قضاییه پرونده را باز کنید، کارهای قضایی اش را انجام دهید و چند وکیل روی پرونده بگذارید. اینکه شهردار سابق می گوید که شهرداری ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد، من هم پارسال می گفتم. آن موقع که کاری نمی توانستیم انجام دهیم چون جناح برابر به ما اجازه نمی داد کاری انجام دهیم. ما چندین لایحه به صحن آوردیم، بحث تحقیق و تفحص، کم کردن اختیارات شهردار و بررسی املاک نجومی از جمله این موارد است که آن ها را به صحن شورای شهر آوردیم ولی چون تعداد زیادی در شورای شهر نداشتیم هیچکدام از این موراد رای نیاورد.

پرونده‌های فساد را قبلا هشدار داده بودیم

این کارشناس حوزه شهری با تاکید بر اینکه موارد فساد مطرح شده است به وسیله نجفی چیز جدیدی غیر از این موارد مطرح شده است در شورای شهر چهارم نبوده هست، ادامه داد: در موارد مطرح شده است مفاسد شهرداری، افزون بر چیزی که در شورای چهارم گفته بودم، نشنیدم و حتی خیلی از موضوعاتی هم که مطرح کرده بودم، مطرح نشده است.

واژه های کلیدی: شهردار | پرونده | شهرداری | شورای شهر | از اینکه در | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog