مراسم تاریخ کرمان والدین اطلاعیه اجرای طرح

مراسم: تاریخ کرمان والدین اطلاعیه اجرای طرح ژیمناستیک استعدادیابی ژیمناستیک اجرای طرح

گت بلاگز اخبار اجتماعی از بین بردن بیمه سلامت در کشور مطرح نیست / خالقی

‌عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ وجه از بین بردن بیمه سلامت در کشور مطرح نیست و ما از طریق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس این عنوان را به

از بین بردن بیمه سلامت در کشور مطرح نیست / خالقی

خالقی: از بین بردن بیمه سلامت در کشور مطرح نیست

عبارات مهم : سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ وجه از بین بردن بیمه سلامت در کشور مطرح نیست و ما از طریق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس این عنوان را به جد پیگیری می کنیم.

به گزارش ایسنا، بشیر خالقی در جمع خبرنگاران در اردبیل در پاسخ به سوالاتی در مورد از بین بردن بیمه سلامت اظهار کرد: به هیچ وجه از بین بردن بیمه سلامت در کشور امکان پذیر نیست آیا که بخش عظیمی از روستائیان و عشایر و حاشیه نشینان شهرها تحت پوشش بیمه سلامت هستند و هزینه های آنها از بودجه عمومی تامین می شود.

از بین بردن بیمه سلامت در کشور مطرح نیست / خالقی

وی با اشاره به اینکه اوج رفتن هزینه طرح تحول سلامت نگرانی هایی را در سطح ملی به وجود آورده هست، بیان کرد: ما جهت اصلاح این شرایط خواستار اجرای طرح دکتر خانواده در برنامه ششم هستیم و در کنار آن برنامه راهنمای بالینی نیز باید به فراخور جمعیت کشور اجرایی و عملیاتی شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه هزینه های زیادی را بیمه ها از بابت طرح تحول سلامت تحمل می کنند گفت: در این زمینه باید پرونده های الکترونیکی جهت هر ایرانی تشکیل شود تا با توجه به شرایط سلامت شخص اوضاع مراجعه به دکتر و روند درمان او کاملا مشخص باشد تا از این محل هزینه های سنگین به بیمه ها و مراکز درمانی تحمل نشود.

‌عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ وجه از بین بردن بیمه سلامت در کشور مطرح نیست و ما از طریق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس این عنوان را به

خالقی ادامه داد: ما در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در هفته آینده تلاش خواهیم کرد تا با تاکید بر اجرایی شدن دکتر خانواده و راهنمای بالینی نسبت به تشکیل پرونده الکترونیکی در کشور و شناسنامه دار شدن این امر در سطح ملی کارها جدی را انجام دهیم.

وی اظهار کرد: ما براساس تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یک بیمار باید تنها دغدغه بیماری داشته باشد تلاش می کنیم با همراهی وزارت بهداشت به گونه ای عمل کنیم تا بیمه سلامت با توانی مضاعف به فعالیت خود ادامه داده و پرسشها پیش روی آن به نوعی برطرف شود.

این نماینده مجلس در ادامه تصریح کرد: باید هزینه های کمرشکن حوزه سلامت کنترل شود که در این باب امیدواریم در پرداختی های پزشکان نیز به عنوان کارانه دو برابر تجدید نظر شود آیا که پزشکی شرایطی نیست که حقوقی دریافت کند بلکه کارانه ای نیز به آنها تعلق می گیرد که این کارانه نیز در یک شرایط و روند عادی است.

از بین بردن بیمه سلامت در کشور مطرح نیست / خالقی

خالقی اضافه کرد: قطعا در پرداخت کارانه دوبرابر جهت بعضی از پزشکان که هم اکنون این مبلغ محاسبه می شود تجدیدنظر خواهد شد و امیدواریم با یک اقدام منطقی تمام هزینه های درمان را در کشور کم کردن داده و بیش از این بار گرانی را جهت بیمه ها تحمیل نکنیم.

واژه های کلیدی: سلامت | درمانی | بهداشت | کمیسیون | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog